stanwewnetrzny@gazeta.pl


RSS
środa, 27 czerwca 2012
Końcówka truskawek

Koleżanka zdaje relację z Ameryki, znad Pacyfiku. Daje ładną paralelę:
Jeśli w Sevres przechowywany jest wzorzec metra to w San Simeon przechowywany jest wzorzec kiczu
.
A ja wam powiadam: wzorzec najlepszej ceny za kilogram truskawek znajduje się na bazarku Wiatraczna! 


12:02, stanwewnetrzny
Link Komentarze (1) »
środa, 13 czerwca 2012
Erło 2012

Podoba mi się to Euro, mimo wszystko, mimo że byłem mu przeciwny. Podoba mi się ta odświętna, karnawałowa atmosfera. Pierwszy raz widzę coś takiego w Warszawie, na taką skalę.
I podoba mi się to, że chłopaki zaczynają wychodzić na podwórko. Stoją na tzw. "górce" czyli betonowym placyku na podwyższeniu. Śpiewają jakąś parodię Koko euro spoko... z przeinaczonym tekstem, kopią piłkę, nie siedzą przed komputerem, na demotywatorach ani na fejsie.
Chłopaki wychodzą na dwór, bez rodziców. Dziewczyny też. I wymieniają się na naklejki.
-dasz mi Lewandowskiego za Piszczka i Tytonia?

Niby kiedyś było to normalne. Wyjść na dwór, na podwórko. Pobawić się, polatać, pograć w piłę. A teraz potrzeba do tego zorganizować Mistrzostwa Europy.

 

20:16, stanwewnetrzny
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 11 czerwca 2012
Mocno

Pożyć intensywnie. W poniedziałek oglądać film, we wtorek w nocy obejrzeć tranzyt Wenus, od czwartku do niedzieli przejechać 300 kilometrów na rowerze. Wejść na drzewo, rozbijać namiot, rozpalać ognisko, kąpać się nago w rzekach. Dotrzymywać towarzystwa i czuć bliskość drugiej osoby. Działać razem. Razem jechać w upale i deszczu.
Tak, takie coś mi się przydarzyło. Chwytałem chwile. Zbierałem te do zapamiętania. Chwile ulotne, bo wszystko się kończy. Ale warto przez chwilę żyć, chociaż przez krótki czas.


 

wtorek, 05 czerwca 2012
Wenera

Jutro skoro świt zaczyna się tranzyt Wenus. Następny w grudniu 2117 roku. Rozbieżność mojej skali czasowej z kosmiczną przeraża mnie za każdym razem gdy sobie to uświadomię.