stanwewnetrzny@gazeta.pl


Blog > Komentarze do wpisu
Czarna magia oraz jak ją zdemaskowano

To się musiało tak skończyć. Zabójstwem przez poderżnięcie gardła przy pomocy nożyka do tapet. Najpierw była kobieta w wieku mojej matki. I zaraz potem drugi trup - młody chłopak. A wszystko w jakimś bloku, na jakimś osiedlu, w kuchni dwupokojowego mieszkania. Ależ się trzymali! Rżnąłem i rżnąłem a głowy cały czas pozostawały na swoim miejscu. To dźgałem. Potem przyszedł ktoś do pomocy. Wynieśliśmy ciała w jakieś suche chaszcze. Wysokie, zdrewniałe, brązowe zarośla zupełnie dobrze ukrywały zwłoki.
To się musiało tak skończyć. Komenda policji, zebranie stażystów. Nowoczesny budynek, oszklony, trzy-czteropiętrowy. Nikt mnie nie słuchał. Właściwie nie było takiej potrzeby bo bałem się odezwać. A przecież fakty mówiły same za siebie: budynek znajdował się w nisko zabudowanej dzielnicy, wśród willi. Przyjechałem tam rowerem, jechałem jakimiś podwórkami, wąskimi przesmykami postmodernistycznie wzorowanymi na sycylijskie. Schodki, kute poręcze, jasny gres, ceramiczne falowane dachówki, łukowato zakończone framugi. Ale wszystko z betonu. Biedne, spłowiałe, zardzewiałe miejscami. To przecież jasne: MAFIA. A zaraz obok stoi komenda. Wiadomo - najciemniej pod latarnią. A może to nie był przypadek tylko jakaś zmowa?
To musiało się tak skończyć. Czytanie przed snem Stulecia detektywów. Oglądanie kryminalnych seriali. Moje sny przez długi czas pozostawały bez związku. Śniły mi się normalnie dziwne rzeczy, jak to we śnie. Aż się dziwiłem. Bo to, co czytam, to rzeczy potworne.
I w końcu wyszło - podrzynanie gardeł, jakieś przestępstwo, współudział - a zaraz, za chwilę coś odwrotnego: aspiracje detektywistyczno-kryminologiczne.
Dziś już nie będę nic czytać przed snem, pooglądam sobie może gołe babki. Tylko dlaczego te gołe babki prawie nigdy mi się nie śnią?

 

niedziela, 08 stycznia 2012, stanwewnetrzny

Polecane wpisy

Komentarze
2012/01/08 04:00:41
Oo, masz jedno ze "stuleci", bardzo zazdroszczę, jako szczerą fankę (dysponująca jakąśtam wiedzą nawet) kardiotorakochirurgii bardziej kręci mnie "Stulecie chirurgii", ale tak naprawde chcę mieć obie, i oczywiście będę je miała, choć raczej nie w tym m-cu, bo mam do polepszenia parę żyć ;-)
-
2012/01/08 04:04:02
Tfu, "chirurgów". ale wiadomo, o co chodzi.
Chyba jednak kupię zaraz obie, a potem pomyślę o tym, za co przeżyć resztę miesiąca ;-)
-
2012/01/08 11:19:18
Stulecie chirurgów tak sie sklada ze mam (bylo w domu jeszcze po matce), a Detektywów wypożyczyłem z biblioteki. Bo raczej pozbywam się książek, niż je kupuję.
-
fg2002
2012/01/18 11:53:03
Ja oglądam babki. Tylko.