stanwewnetrzny@gazeta.pl


Blog > Komentarze do wpisu
Nawiązywanie kontaktu

Mówi się że ten i ów łatwo nawiązują kontakty. A tamten nawiązuje od razu kontakt z dziećmi. Dlaczego niektórzy to umieją (mają) a niektórzy nie - nie wiem. Ja sam tej właściwości nie posiadam nawiązuję kontakty z trudem, i tylko przy wyraźnej zachęcie z drugiej strony. Każdą niepewność interpretuję jako brak przyzwolenia.

Ale czasem pozwalam nawiązywać kontakty ze sobą. Też nie wiem od czego to zależy.

 

 


niedziela, 08 maja 2011, stanwewnetrzny

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: taki tam, *.adsl.inetia.pl
2011/05/23 23:59:25
A myślałeś czemu niektórzy są dobrymi kierowcami a inni, szczególnie Ci co unikają jazdy, bo nie potrafią, nie specjalnie? Trochę odległa metafora jednak dość prawdziwa.
-
2011/05/25 23:12:09
Ja tam mam prawo jazdy, nie jeżdżę bo nie mam samochodu ale za to mam rower i dużo pedałuję.
-
aleksandrakarolina
2011/11/24 21:25:35
mam podobny problem-nie problem. Nie nawiazuję latwo konatków bo nie mam z kim. proste.
Wiem że napiszę teraz wstrętne i brzydkie słowa, ale nic nie poradzę na prawdę: nie jestem zainteresowania zawieraniem znajomości z ludzmi których spotykam, bo są nieciekawi. Nie jestem, zatem, ciekawa ich opinii. okrutnie to i szczere.

Problem pojawia się w innym przpadku.
Nauczona nawykiem wyobcowania, poznaję kogoś interesującego, zainteresowanego moją osobowością także, wzajemna miła relacja, sympatia otwarta i zupełnie jawna. a ja, o szlak by to trafił! nie umiem utrzymać nawet tych naj naj wspanialszych znajomości, ... pech? raczej brak wyrobionych nawyków.

aktualnie w mojej pracy (na siłę i w tempie przyspieszonym) uczę się wspólpracy z ludzmi na zasadzie wzajemności a nie jak wcześniej: ja-lider, a reszta już mi niepotrzebna. Ucze sie pilnie, bo stawką jest przedłużenie mojego lukratywnego kontraktu. więc działam. na oślep, słucham, staram się pamietac i rzeczywiscie zainteresować się, docenic. o słowa docenic, szanować, delikatnosc, dyskrecja, szczerość, życzliwosc to moje słowa klucze, wokół których (ja perfekcjonistka) uczę się obcowania z ludzmi. trudna sztuka, wiem. codziennie uczę się na nowo.
(publikuję, bez korekty, wiec za ewentualne literowki i inne takie- przepraszam)